AKILLI ŞEHİR FİKİR VE PROJE YARIŞMASI - Makro Ambalaj

AKILLI ŞEHİR FİKİR VE PROJE YARIŞMASI

AKILLI ŞEHİR FİKİR VE PROJE YARIŞMASI

Yarışma başvuruları sona ermiştir. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen World Cities Congress Istanbul‘19 kapsamındaki 3. Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması için son katılım tarihi 20 Şubat 2019’dur.

Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması’nın Amacı Yarışmanın amacı, akıllı şehir alanında; sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik ilkeleri çerçevesinde kentsel yaşam kalitesini arttırmaya yönelik fikir ve projelerin geliştirilmesini teşvik etmektir.

Konular ve Kategoriler Akıllı Şehir alanında; kent yaşamına dair tüm konular yarışmanın konusu olma özelliği taşımakla birlikte nihai karar jüri değerlendirmesine aittir. Yarışmacılar; Ulaşım, Çevre, Fintech, Güvenlik, Enerji, Yaşam, Sağlık ve Eğitim kategorilerinde başvuruda bulunabilirler.

Katılım Koşulları ve Katılım Şekli Yarışma iki bölümden oluşmaktadır; Fikir Bölümü; Fikir bölümüne Türkiye ve yurt dışındaki lise ve liseden alt düzeyde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunabilir. Proje Bölümü, Proje bölümüne Üniversiteliler, Girişimciler ve kentsel yaşam sürecinde aktif rol almak isteyen herkes başvuruda bulunabilir.

Yarışma; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB’ye bağlı İştirak Şirketlerinde çalışan ve çalışanların 1. Derece Yakınları Haricinde herkese açıktır. Yarışmaya katılmak isteyenler bu sayfadan kişisel ve (proje veya fikir) bilgilerini girerek yarışmaya katılabilirler.

Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması Ödülleri Proje Ana Ödülleri Birinciye: 20.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı İkinciye: 15.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı Üçüncüye: 10.000 TL ve Zemin İstanbul Girişimcisi Olma Fırsatı

Proje Kategori Ödülleri Aşağıda belirtilen her bir kategori için 3.000 TL ve BTM Girişimcisi Olma Fırsatı;

Yaşam,
Eğitim,
Çevre,
Sağlık,
Enerji,
Fintech,
Ulaşım,
Güvenlik
Fikir Ana Ödülleri
Birinciye: 3.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı
İkinciye: 2.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı
Üçüncüye: 1.000 TL ve Tablet, ayrıca BTM Ön Kuluçka Üyesi Olma Fırsatı


Yarışma Takvimi

Başvuruların alınması için son tarih 20.02.2019’dur.
13-14-15 Mart tarihleri içerisinden belirlenecek bir tarihte, proje sunumunu yapmak üzere davet edilen yarışmacılardan, proje
sunumunu yapmayan kişilerin ödül hakkı bulunmamaktadır.
15 Mart Günü, World Cities Congress ana sahnesinde gerçekleşecek olan ödül törenine katılmayan yarışmacıların ödül hakkı
bulunmamaktadır.
4-6 Mart tarihleri arasında jüri değerlendirmeleri için yarışmacılar sunum yapmak üzere çağrılabilecektir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar